czwartek, 25 czerwca 2015

Kontynuacja serii "Kocham Czytać"

 Seria logopedyczna "Kocham Czytać" prof. Jagody Cieszyńskiej doczekała się kontynuacji. Młodzi bohaterowie kolejnych opowieści - Jagoda i Janek tym razem wyruszają w podróż po całej Polsce.
  Ksiażeczki są przeznaczone dla dzieci, które potrafią samodzielnie czytać, a także dla tych, ćwiczących umiejętność słuchania krótkich narracji i zapamiętywania najważniejszych informacji.
  Formuła publikacji pozwala dzieciom poznać najpiękniejsze zakątki kraju. Wskazuje, na co warto zwracać uwagę podczas wakacyjnego odpoczynku. Teksty podejmują również tematy dotyczące ważnych wydarzeń z historii Polski, odmienności krain geograficznych, piękna przyrody, charakterystycznej fauna i flora oraz regionalnych potraw.

 Zwiedzane miejscowości to nie tylko duże znane miasta, pojawiają się tu małe miasteczka i wioski, co pozwala dziecku dostrzec uroki  najbliższych okolic i nauczy aktywnego oglądania świata. W opowiadaniach stawiane są też pytania, na które rodzice i dzieci muszą wspólnie poszukiwać odpowiedzi korzystając z innych źródeł informacji.

Taka formuła czytania pokazuje efektywne sposoby zdobywania wiedzy, uczy współpracy oraz rozbudza ciekawość młodego odbiorcy.
  Cztery kolejne zeszyty serii to: 

Kocham Czytać. Zeszyt 31: Jagoda i Janek w Trójmieście,
Kocham Czytać. Zeszyt 32: Jagoda i Janek w Rabce Zdroju i Zakopanem,
Kocham Czytać. Zeszyt 33: Jagoda i Janek w Nowej Rudzie i Wrocławiu,
Kocham Czytać. Zeszyt 34: Jagoda i Janek w Bydgoszczy i Toruniu.

Podobnie jak poprzednie zeszytu z serii za publikację odpowiada Wydawnictwo Edukacyjne.